З тестувальниці у проєктні менеджери: Анна про свою кар’єру в N-iX

Як я починала у N-iX: щира зацікавленість проєктом дозволить вам завоювати довіру клієнта

Я прийшла у N-iX майже 4 роки тому на позицію QA Engineer. У N-iX тоді розпочався чудовий і водночас складний проєкт, на якому я працюю і зараз, щоправда, вже в іншій ролі, але про це трішки згодом.

Клієнт помічав мою зацікавленість у проєкті, тож у нас було кілька сесій, на яких клієнт детально ділився своїми планами на розробку нової непростої аплікації з усіма калькуляціями. Коли я помітила, що є ризик не встигнути до дедлайну, ми повідомили клієнта і разом з командою придумали як зробити так, щоб всі залишилися задоволеними. Командна гра та наше бажання зробити все якнайкраще зіграли важливу роль. Таким чином, ми здобули довіру клієнта, а я – нову роль на проєкті.

Із QA Engineer до Scrum Master за 5 місяців: важливість зміни способу мислення 

Пропрацювавши усього 5 місяців, N-iX був ще новою компанією для менe, тож братись за нові обов’язки, ще й такі серйозні, було досить стресово. Найважче було зрозуміти, що я вже не QA, і мені потрібно мислити по-іншому – думати про команду, налаштовувати людей на позитив, коли ми з чимось не встигали, правильно розподіляти обов’язки, завершувати завдання вчасно. Ми з командою почали генерувати безліч нових ідей та змінювати процеси так, щоб підходило і клієнту, і нам. 

На початку я була невпевнена у своїй готовності до нової ролі, і в мене було безліч приводів для хвилювання. З часом тривога почала зникати, а я почала все більше кайфувати. І це все завдяки моїй команді та клієнту. Зрештою, у нас всіх одна ціль, і дуже добре, що всі це розуміють. 

Те, що допомогло мені найбільше – це люди в N-iX

Моя команда, клієнт та люди, які працюють в компанії та в мене вірять, значно полегшили мій перехід на нову роль. Клієнт проявив віру в мене та надав підтримку, і я знала, що можу йому сказати все напряму. А ще в мене класний Delivery Manager, який багато підказує, відповідає на мої питання, не ігнорує ідеї, а розширює та підтримує їх, та ділиться своїм досвідом. А я люблю навчатись і на чужому досвіді 🙂 

Що дуже важливо, я відчувала сильну підтримку від своєї команди. Я чула безліч разів: “Аня – не переживай, ми все зробимо”. Також, моя надійна HR Business Partner не один раз виручала мене своїми ідеями після почутих потреб та завжди рада прийти на допомогу.

Я двічі проходила “Програму менторства” в N-iX, і це дало свої результати

Коли відбувався перехід на позицію Scrum Master, у N-iX уже розпочалась “Програма менторства”. Моя перша менторка Олена допомогла мені повірити в себе і зрозуміти, що я можу. Ми розбирали конкретні ситуації, я дізнавалась багато нового, а коли поруч була така досвідчена PM, моя компетентність та впевненість швидко зростали. 

Про менторство Ані читайте тут From test engineer to project manager: How my mentor helped my career.

From QA to PM Anna, Olena

Нещодавно я вирішила пройти ще одну менторську програму для того, щоб оновити знання та проговорити додаткові деталі. Перш за все, я хотіла пройтись по всій документації, наприклад ввести додаткові метрики, щоб поглянути на ефективність команди з іншого боку. Моя менторка Наталя допомогла мені розібратись з усіма моїми питаннями та документацією. 

Я вважаю, що розвиватись потрібно завжди, а менторство в цьому допомагає. В інтернеті можна знайти дуже багато інформації та прикладів, але щоб знайти саме те, потрібно дуже багато часу. А менторство дозволило мені отримати кращий результат та експертні поради за відносно короткий проміжок часу. 

Спільнота PM у N-iX – крута допомога для проєктних менеджерів

У нашому відділі проводились регулярні зустрічі проєктних менеджері, де всі розказували про свій стан речей та обмінювались досвідом. Я не боялась питати, менеджери були готові допомогти, тож в мене було відчуття, що з будь-ким можна обговорити питання, що хвилюють. Наприклад, я не вагалась покликати когось на чай на нашій кухні, щоб порадитись. Завжди було цікаво почути думку експертів, не залучених до проєкту, щоб мати об’єктивні судження.

Згодом у N-iX почав стрімко розвиватись Project Management Office (PMO), який організовує різні активності та події для розвитку проєктних менеджерів. На такі події я намагаюсь долучатись по максимуму – це допомагає розставити всі знання по полицях, розібратись в потенційних проблемах, розглянути цікаві кейси та попрацювати над їхнім розв’язанням разом з іншими експертами.

N-iX надає безліч можливостей – просто не вагайтесь запитувати

У N-iX є дуже багато можливостей. Просто треба вміти правильно їх використовувати. І головне – не боятись запитувати. Мені тут дуже подобається те, що якщо немає сервісу, який би розв’язував твою проблему, завжди підуть назустріч і щось для тебе придумають. Наприклад, якщо треба досвідченого фахівця, щоб провести тренінг для команди чи проконсультуватись (наприклад, Solution Architect), але на проєкті такого немає, для вас обов’язково таку людину знайдуть.

from pm to qa anna oksiuk

Розвивайся з N-iX і ти! У нас 230+ відкритих позицій на будь-який смак, обирай свою 😉

#N_iX_career_growth