7 навичок, які клієнти цінують найбільше в умовах віддаленої роботи

Працюючи на ринку IT, ми звикли до віддаленої роботи із клієнтами з різних точок земної кулі. Однак, пандемія у всьому світі внесла зміни у робочі графіки та процеси усіх компаній, включаючи наших клієнтів. Разом з цим, попри необхідну технічну експертність, певні навички набувають особливої ваги для клієнтів.

N-iX Project Management Office поділились із нами списком тих вмінь, які клієнти в час дистанційної роботи цінують найбільше.

Комунікація

Навіть коли ваша команда фізично поруч, комунікація часто є каменем спотикання і створює певні проблеми. У віддаленому робочому режимі комунікувати стає ще складніше – ми не бачимо мови тіла та жестів, не чуємо тону голосу і не можемо обговорити проблему, просто підійшовши до стола свого колеги. За таких умов комунікація стає ще пріоритетнішою і важливішою.

remote work communication

Прагніть стати експертом, або “ніндзею” в комунікації з клієнтами і командою. Це той навик, який, безперечно, допоможе вам у налагодженні взаєморозуміння з клієнтами. Тут вам допоможуть наступні поради:

  • Удосконалюйте своє вміння писати послідовні та зрозумілі повідомлення, які чітко передають суть сказаного;
  • Слідкуйте за всіма узгодженими каналами комунікації та оперативно реагуйте на питання, які виникають у тих, хто з вами працює;
  • Коли потрібно пришвидшити процес прийняття рішень, варто зідзвонитись;
  • Вмикайте відео на зустрічах – це якісно покращує комунікацію, оскільки ми бачимо мову жестів та міміку наших співрозмовників;
  • Виглядайте професійно – упорядкуйте ваше робоче місце і те, що робиться у вас за спиною, одягайтесь відповідно та зведіть до мінімуму навколишній шум;
  • Традиційні практики ділових зустрічей вам у поміч – прописуйте плани зустрічі, плани дій, відповідальних за них та висновки обговорень.

Самодисципліна

Працюючи дистанційно, вимоги до вашої самодисципліни підвищуються. Клієнтам потрібні ті, хто може ефективно управляти своїм часом і не спокушається на численні відволікання вдома. За таких умов вам потрібно встановити свій щоденний робочий режим, його дотримуватись та не зважати на відволікаючі фактори. 

Ваша самоорганізованість зможе запевнити будь-якого клієнта у тому, що дедлайни будуть дотримані (навіть, якщо трішки прийдеться зменшити обсяг робіт), адже дедлайни завжди незмінні 😉

Мотивація 

Коли ми працюємо віддалено, за нашими плечима не стоїть менеджер, який контролює та перевіряє нашу роботу. Тому клієнти цінують тих, хто зможе розібратись зі своєю роботою самотужки та буде достатньо вмотивованим працювати над проєктом, покращувати його та дотримуватись дедлайнів.

Працюючи з дому, підтримувати ефективний баланс між роботою та відпочинком складніше. Побудуйте свій власний робочий режим, розвивайте самомотивацію, ставлячи великі та, водночас, реальні цілі, цікавтесь зворотниім зв’язком та новими можливостями. І не забувайте про відпочинок та хобі для відновлення своїх сил 🙂

Командна робота

Ваша робота успішна тоді, коли ви привели до успіху свого клієнта. Ми з нашими клієнтами ставимо спільні цілі, які досягаємо разом. І тут важливо, щоб клієнт розумів, що ми готові разом пройти додаткову милю, щоб досягти мети. Тож вам потрібно не тільки добре виконувати свої завдання, а й ефективно співпрацювати з командою – як на стороні вашої компанії, так і на стороні клієнта.

remote work teamwork

Розвивайте свій емоційний інтелект та м’які навички, такі як емпатія, самоконтроль, здатність працювати під тиском дедлайнів і т.д. Коли ви співпрацюєте з клієнтами з-за кордону, важливо знати та враховувати відмінності менталітету та культури. 

Гнучкість та адаптивність до нових процесів

Світ змінюється, а з ним і те, як компанії організовують свою діяльність та робочі процеси. Зараз, як ніколи, важливо бути надійним партнером для вашого клієнта і вміти відповідати на нові виклики та підлаштовуватись до нових вимог. Ваша готовність адаптовуватись до нових умов і процесів є ознакою вашої професійності.

Здатність вирішувати конфлікти

Конфлікти у дистанційній роботі ще небезпечніші – ми не бачимо один одного, не маємо можливості перетнутись в офісі за кавою і поговорити, не завжди правильно розуміємо контексти онлайн повідомлень та часто сприймаємо професійну критику на власний рахунок. Більше того, такі конфлікти довше залишаються непомітними і замість того, щоб вирішуватись – наростають ще більше. 

Отже, ніколи не уникайте конфліктів, думаючи, що вони зникнуть самі собою. Вирішуйте їх до того моменту, коли вони стануть монстрами та створять вам великі проблеми.

Відповідальність 

Клієнти хочуть працювати з тими, на кого можна покластись. Беріть відповідальність за те, що ви робите та кінцевий результат. У вас має бути відчуття відповідальності за процес від  початку до кінця, що і є дуже важливим показником вашої надійності для клієнта.

На ринку IT, міжнародні клієнти часто відзначають орієнтованість на результат українських програмістів. У віддаленій роботі це особливо важливо, і є нашою конкурентною перевагою. Тож, у нових турбулентних умовах ринку, ми повинні використати це на максимум.

remote work responsibility

N-iX Project Management Office (Офіс Управління Проєктами) займається розвитком керівників проєктів, організацією необхідних тренінгів, що розвивають навички спеціалістів, розробкою найкращих практик та підходів до менеджменту. Також, PMO надає консультації, персональних менторів, допомагає із рекрутингом менеджерів та розробляє систему їх кар’єрного росту. Офіс співпрацює із різними відділами компанії, допомагаючи будувати спільні процеси, залучати нових клієнтів та розробляти нові проєкти для покращення робочих процесів.

Долучайтесь до команди N-iX та користуйтесь програмами та ініціативами для свого професійного розвитку! Список відкритих можливостей тут 😉