Менторство у N-iX: 100 історій за 2 роки

Майже 2 роки тому у N-iX стартувала Програма менторства, завданням якої було об’єднувати тих, хто прагне отримати нові знання, з тими, у кого вже є успішний досвід у певній спеціальності. Таким чином, кожен у N-iX отримав можливість знайти собі ментора зі всієї компанії для вдосконалення бажаної компетенції. 

Особливість цієї програми в тому, що це незалежний внутрішній сервіс. Ви можете вивчити те, що хочете, просунутись на шляху досягнення ваших професійних цілей та навіть змінити свій кар’єрний напрямок – програма не має прив’язки до вашого проєкту, команди чи менеджера. 

Детальніше про програму у статті A push in the right direction: 3 ways company mentorship can advance your career.

Ця ініціатива дуже швидко довела свою корисність та стала популярною в компанії – працівники все більше і більше почали подаватись на програму, шукаючи підтримку кваліфікованих експертів. 

100 mentorships n-ix

На сьогодні таких обмінів знаннями у нас уже більше 100 – у програмі взяло участь 66 менторів та 97 менті! І зупинятись ми не збираємось 🙂

Як наслідок, майже 100 N-iXівців отримали потужну прокачку своїх вмінь та просунулись у напрямку своїх кар’єрних цілей, отримавши допомогу та підтримку експерта-фахівця із потрібним досвідом. 

Тим часом, для менторів – це чудова можливість перевірити свої знання, побути у ролі наставника та добряче розвинути свої м’які навички. Деяким фахівцям так сподобалось, що вони неодноразово стають менторами. 

Серед менторів рекордсменів (мінімум тричі у ролі ментора):

  • Олена Григорчук;
  • Тарас Русиняк;
  • Андріана Козак;
  • Андрій Роман;
  • Руслан Забродський та ін.

Теми навчання різноманітні – від мов програмування та фреймворків до тестування та практик менеджменту. 

3 найбільш популярні напрямки за час існування програми це:

  • Automation QC;
  • Project Management;
  • Soft skills.

А ось кілька історій тих, хто успішно скористались програмою.

Нова роль на проєкті: із QA до PM

Анна працювала як Test Engineer, однак мріяла стати Project Manager. На цьому шляху їх допомогла програма – після занять зі своєю менторкою Оленкою, Аня здобула нові знання та досвід і стала Srum Master у себе на проєкті. 

Нова спеціальність та позиція: із Manual y Automation QA

Мирославу, Test Engineer, влаштовував її проєкт, однак дівчині дуже хотілось більшого. Вона звернулась до свого HR Business Partner і отримала досвідчену менторку Тетяну, яка навчала її Automation QA. Після такого досвіду Мирославі вдалось отримати позицію Automation QA на новому проєкті. Зі слів Тетяни, роль менторки для неї також відкрила багато нового – вона розв’язувала нові завдання і виклики, з якими не зіштовхувалась на проєкті.

100 mentorships quality assurance

Менторство для розробника рівня Senior

У світі технологій не можна зупинятись на закріплених знаннях навіть, коли ви досягнули рівня Senior. Юрій, Tech Lead/Senior Software Engineer, вирішив прокачати свої навички у PHP, отримавши підтримку кваліфікованого розробника Володимира. Як наслідок, хлопець розвинув своє знання PHP, нових інструментів та фреймворків, а також мікросервісної архітектури. 

100 mentorships seniors

Запуск власного додатку

Михайло, Frontend Engineer, окрім програмування має ще одне велике захоплення – заняття бразильським джіу-джитсу. Хлопець працює інструктором і, тренуючи кільки груп, часто стикався з різними організаційними проблемами. Тож Михайло почав працювати над додатком, який би вирішував ці проблеми, однак не все було гладко – потрібен був експертний погляд та допомога. Також, хлопець працював із Vue.js та Angular, але хотів вивчити React. Заручившись підтримкою Володимира, свого ментора, Михайло завершив додаток, а також попрацював з бажаною технологією.

Скористайтесь програмою і ви! Станьте частиною N-iX та підкорюйте нові горизонти 😉