Java y N-iX: Інженери про кар’єрний розвиток та проєкти

Java y N-iX це

  • Потужна спільнота 140+ інженерів;
  • 30+ проєктів, які застосовують цю технологію;
  • Безліч можливостей для горизонтального та вертикального розвитку, навчання та обміну досвідом.

Дізнайтесь, що розповідають досвідчені Java розробники про понад 4 роки роботи в N-iX.

Тарас

Senior Java Engineer

Початок моєї кар’єри в N-iX припав на період активного розвитку у компанії blockchain експертизи, і я долучився до цього процесу. Компанія всіляко мене підтримувала, надаючи можливості для моєї самоосвіти та інвестуючи у мій розвиток. 

Паралельно з вивченням blockchain я брав участь у pre-sales активностях, що дало мені поглиблене розуміння того, як працює бізнес та співпраця з клієнтами. 

Після одного вдалого pre-sales я почав працювати на проєкті брокерської компанії займаючись blockchain модулем та розробкою REST API на Java. Це була чудова можливість застосувати набуті знання по blockchain на практиці. Окрім прокачки своїх технічних навичок я здобув досвід проведення технічних співбесід, менторства junior спеціаліста та розуміння DevOps складової процесу. 

Сьогодні я працюю над проєктом для Fortune 500 компанії, одної з провідних промислових компаній-постачальників у США. Тут у мене є можливість побачити, як виглядають такі величезні проєкти та як вони влаштовані з технічного та організаційного боку. 

Java community engineers taras

Мені подобається, що N-iX надає можливості для розвитку та підтримує міграцію з однієї технології на іншу. Також, у компанії працює багато експертів із досвідом у різних технологіях та індустріях, охочих ділитись досвідом. Опановуючи нову технологію, певні нюанси чи проблеми можна обговорити в неформальній обстановці (на кухні за кавою чи за під час онлайн дзвінка) і з колегами з сусідніх проєктів, які працюють зі схожими технологіями.У нас є чат для Java інженерів, де виникають різні обговорення та питання, і завжди можна отримати потрібну інформацію. А також є щотижневі Tech talks and meetups, на яких досвідчені спеціалісти діляться своїми знаннями та досвідом. У N-iX є велике розмаїття проєктів – тут кожен може підібрати щось для cебе, а перехід на новий проєкт проходить безболісно і не викликає ніяких проблем.

Іванна

Tech Lead

У N-iX я прийшла як розробниця у 2015-му році на проєкт Cure Forward, який використовував технології для лікування онкохворих людей. На цьому проєкті я стала Team Lead, навчилась будувати правильні процеси та класно прокачала свої ‘м’які навички’.

Потім був Origin Enterprises – величезна агрогрупа, яка робить неймовірні речі для розвитку сільського господарства. Вони проводять багато досліджень та надають фермерам дані та інформацію, яка допомагає їм отримувати кращий урожай. Згодом, з метою розширення свої технологічних можливостей, компанія придбала AgSpace, і наша команда у N-iX стала невід’ємною частиною Origin Digital. 

Цей проєкт я починала з нуля та була на позиції Lead. Проєкт був цікавий також з технологічної точки зору – перший повноцінний досвід налаштовування мікросервісної архітектури, робота з кластером Kubernetes, який зараз складає велику частину моєї роботи, застосування Apache Camel для роботи з гігантськими об’ємами супутникових даних та багато іншого. Я була лідом на проєкті, що ставило переді мною багато викликів, але ми з командою успішно справились з усіма завданням. Тут ми вибудували круту команду джавістів, на яких можна було покластись, і разом ми постійно обмінювались досвідом та розвивались. Я пишаюсь тим, що ми вивели проєкт на якісно новий технічний рівень.

Більше про досвід Іванни та технічні виклики на проєкті AgSpace читайте тут:
Smart farming: How algorithms help agronomists.

Оскільки основні проблеми і завдання, які поставали переді мною, вдалось вирішити, я прийняла рішення рухатись далі. Тож, нещодавно у якості технічного консультанта я розпочала новий проєкт для компанії-лідера з електронної комерції та онлайн рітейлу. 

java community development

У N-iX я долучилась до розробки матриці компетенцій для джавістів і дуже задоволена результатом. Її можна ефективно використовувати кожному в компанії як базу знань з корисними посиланнями та ресурсами, і ми з командою не один раз туди звертались. 

Також, я проводила багато співбесід, оцінювання технічних інтерв’юерів і знань спеціалістів і мала можливість познайомитись ближче з крутою командою Java спеціалістів, які працюють у цій компанії. Мені подобається, що у N-iX все відкрито і легко отримати підтримку і допомогу. Наприклад, якщо потрібна якась технологічна допомога, можна надіслати запит, і тобі оперативно підберуть людину, яка має відповідний досвід та експертизу і готова поділитись своїми знаннями. Попри те що N-iX – це велика компанія, тут мінімум бюрократії та максимум можливостей для розвитку. 

Віктор

Java Application Architect

4 роки тому я прийшов у N-iX як Senior Java Engineer, згодом ставши Tech Lead, а потім – Software Architect. За час роботи тут компанія суттєво прогресувала, інвестуючи у розвиток своїх спеціалістів. N-iX надає усі засоби для розвитку інженерів і має цілу купу різних механізмів – різноманітні тренінги, лекції, програми та спільноти інженерів за технологіями, де ми ділимося досвідом та знаннями. Тут є усі можливості вирости з позиції trainee до architect. 

Наприклад, N-iX вкладає у стандартизацію знань інженерів відповідно до їхніх технологій. При цьому, у N-iX є баланс між стандартизацією і гнучкістю. З одного боку, є чітко визначені та прозорі напрямки розвитку, а з другого – персональний підхід до людей, бо навіть спеціалісти того ж рівня мають різні вподобання та набір вмінь. 

У компанії широкий спектр експертиз і колективного досвіду, яким можна скористатись. Наприклад, нам потрібно було проконсультуватись по напрямках Big Data, Data Science та Android і нам швидко вдалося знайти експертів у даних експертизах.

N-iX надає багато можливостей, куди можна залучатись поза своїми щоденними обов’язками та професійно розвиватись. Дуже корисними та ефективними є щотижневі технічні зустрічі у N-iX, де люди діляться тим, що засвоїли на своєму досвіді. 

Також у нас є Java community chat, де можна поділитись досвідом і отримати відповіді на свої запитання.

Особливо мені імпонує Architecture Associates community – компанія пропонує цілу архітектурну школу, яка пояснює, якими є завдання архітекта, і надає засоби для вирішення таких завдань. Оскільки я рухаюся у технічному напрямку розвитку, тож дана програма дозволила мені суттєво розвинутися в архітектурній справі та наростити компетенцію. 

Більше про те, як працює Architecture Associates Community y N-iX та досвід Віктора у програмі дізнавайтесь тут: Як стати Solution Architect? Architecture Associates Program y N-iX

java community growth

Ставай частинкою Java community у N-iX та розвивайся з нами! У нас безліч відкритих позицій.