Фахівці N-iX запускають курс по Unreal Engine у Львівській Політехніці

Ми у N-iX віримо в те, що інвестиції в освіту – це інвестиції у краще майбутнє нашої країни. Саме тому ми регулярно долучаємось до освітніх ініціатив, підтримуємо талановиту молодь та співпрацюємо з університетами над покращенням освітніх програм.

Цього разу N-iX та Національний університет “Львівська політехніка” об’єднались, щоб розвивати навчання у напрямку віртуальної реальності та розробки комп’ютерних ігор. 

N-iX Game & VR Studio – це понад 150 професіоналів та більш ніж 75 успішних проєктів для клієнтів зі всього світу. Фахівці студії розробили курс по технології Unreal Engine для студентів НУЛП, який розпочинається уже цієї весни. 

“Розробка ігор – це перспективний напрям, який швидко розвивається. В Національному університеті “Львівська політехніка” на кафедрі програмного забезпечення ми вирішили, що потрібно впроваджувати таку дисципліну і для наших студентів. Оскільки на кафедрі в даний час немає фахівців, які б мали досвід у розробці ігор та віртуальній реальності, ми звернулись до компанії N-iX, де працюють досвідчені експерти, які радо погодились допомогти та підготувати відповідний курс.

Дуже дякуємо компанії N-iX за ініціативу та роботу над курсом! Він допоможе студентам навчатись розробки ігор, а викладачам освоювати нові технології. Очікуємо, що після вдалого проведення пілотного курсу занять в гуртку з розробки ігор ми зможемо запровадити з нового навчального року вибірковий блок з програмування мультимедіа та ігор,” – коментує Дмитро Васильович Федасюк, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри програмного забезпечення Національного університету “Львівська політехніка”.

Робота над курсом розпочалась ще весною 2019 року. Протягом року Тетяна Цимбалюк, викладачка НУЛП, регулярно відвідувала офіс, мала своє робоче місце та під наглядом N-iX експертів вивчала предмет. У 2020 році  N-iX фахівці взялись за активну розробку програми курсу, яка тривала близько 3 місяців. Хлопці підготували теоретичну та практичну частини, методичні матеріали, а також провели апробацію на рівні компанії – кілька N-iXівців зголосились пройти заняття у вільний від роботи час та надали свої відгуки, відповідно до яких було внесено корективи.

gamedev n-ix lviv

Senior Unreal Engine розробники у N-iX – Володимир Шафран, Олексій Ковалевський та Ігор Пундєв працювали над структурою курсу, програмою та її наповненням. Володимир був організатором цього процесу з технічної точки зору, а Олексій та Ігор будуть проводити лекційні та практичні заняття. Хлопці мають чималий досвід у розробці ігор на основі Unreal Engine, а також працювали над створенням AAA відеоігор. 

Олексій Ковалевський, Senior Unreal Engine розробник, уже майже 5 років у N-iX і має досвід викладання на різноманітних курсах та конференціях.

“В університеті мені дуже не вистачало спеціалістів з реальним досвідом. Часто теорія, яка викладалась, була відірвана від реальності. Коли я почав працювати над розробкою ігор, я зрозумів як застосовуються раніше вивчені формули. Тож ми плануємо викладати технічну частину на прикладних задачах, щоб це не була суха теорія. Я думаю студентам буде дуже корисно поспілкуватись зі спеціалістами, які працюють на реальних проєктах,” – ділиться Олексій.

А от для Ігоря Пундєва, Senior Unreal Engine розробника, який уже понад рік у N-iX, це буде перший викладацький досвід:

“До цього часу у мене не було досвіду у викладанні курсів чи виступів на конференціях. Тож мені було цікаво поставити себе на місце викладача, ділитись своїми знаннями та досвідом, ну і зацікавити студентів, які б також цим загорілись.”

Оскільки це пілотний проєкт, навчання буде проводитись у формі гуртка. На основі рівня знань студентів та проведених інтерв’ю було обрано 8 учасників курсу. Цього року він триватиме близько 2-3 місяців, після чого буде зібрано відгуки, проведено аналіз та удосконалено програму, щоб наступного року запустити уже повноцінний курс. Також, заняття будуть відвідувати викладачі університету, щоб передавати знання наступним поколінням.

Спеціалісти ознайомлять студентів з індустрією, дизайном ігор та основними напрямками в розробці. Однак, наголос буде на практичній частині – студенти зможуть пробувати, тестувати, отримувати відповіді на питання, а також виконувати творчі завдання.

n-ix gamedev vr lviv

Володимир Шафран, Senior Unreal Engine розробник, прийшов у N-iX понад 5 років тому, має досвід викладання та проведення технічних інтерв’ю.

“Хоч інформації та навчальних ресурсів кожного року суттєво більшає, рівень підготовки кандидатів із плином років не змінюється. Наша ціль – дати можливість студентам побачити практичне застосування теорії та формул. За роки досвіду у цій сфері ми знаємо про найбільш поширені прогалини спеціалістів, тож можемо вказати, на що варто звернути особливу увагу,” – зазначає Володимир.

За словами Данила Полудьонного, AVP Delivery та Head of Game & VR Studio у N-iX, така ініціатива допоможе поповнити ринок новими кваліфікованими спеціалістами:

Наша мета – допомагати університетам із сучасними технологіями, робити навчання актуальнішим і більш прикладним та вирощувати нове покоління крутих спеціалістів. До того ж наша Game & VR студія росте і попит на нових кваліфікованих фахівців збільшується, тому будемо раді пропонувати нові можливості для талановитої молоді.”

N-iX Game & VR Studio розробляє високоякісні відеоігри та програми з віртуальної реальності для компаній зі всього світу ще з 2012 року. Серед наших клієнтів – Paradox Interactive, Wargaming.net, Tempo Storm, NCSoft, Stormind Games, Deca Games та багато інших. Відділ стрімко росте і пропонує безліч крутих кар’єрних можливостей. Долучайтесь до дружньої та перспективної команди і ви 🙂