Віддалена робота як стиль життя: Досвід експертів зі стажем

У зв’язку з глобальною пандемією, більшість IT спеціалістів перейшли на віддалений режим роботи і зіткнулися з новими викликами. Як організувати свій робочий день та ефективно працювати з дому?

Пропонуємо вам поради та лайфхаки для продуктивної віддаленої роботи від тих, для кого вона уже давно стала нормою. Знайомтеся:

  • Антон, Head of Solution Group, уже 9 місяців вдало поєднує у своїй ролі потужну технічну експертизу та управлінські компетенції, працюючи зі свого домашнього офісу у Дніпрі;
  • Олег, Tech Lead, звик мандрувати світом та працювати віддалено – майже половину минулого року працював у різних куточках світу – від США до Балі. 

“Зараз класна можливість спробувати і зрозуміти – підходить тобі дистанційна робота чи ні.”

Антон, Head of Solution Group у N-iX

Оскільки я проживаю у Дніпрі, вже 9 місяців працюю у N-iX віддалено. З мого досвіду, робота з дому має багато плюсів. Наприклад, тебе не можуть відволікти тоді, коли треба особливо зосередитись. І в моїй ролі це дуже допомагає, так як мені потрібні глибокі робочі блоки, щоб працювати над своїми завданнями. 

У мене є свій чіткий робочий графік, який допомагає ефективно справлятись з роботою. Зазвичай, я працюю з 10 ранку до 6 вечора. В цей час я не дивлюсь відео Youtube і не включаю фонову музику, щоб мене нічого не відволікало. Я завжди намагаюсь в першу чергу закінчити найбільш нагальні справи. Мені зручно працювати в такому режимі такого собі крос-фіту – як тільки з’являється якась задача, ти за неї берешся, закінчуєш, і тоді вільний. 

Я вважаю, що робота з дому – це хороша можливість покращити свою самодисципліну. Тут люди мають або навчитись себе організовувати, або витрачати більше часу на виконання роботи, що насправді не приносить ніяких переваг. 

Працюючи з дому, ми втрачаємо можливість випадково перетнутись з колегами в офісі та сходити на чай чи кавоперерву. Тому, я організовую не тільки регулярні робочі зустрічі, а і особисті – поговорити з колегами про життя. Коли ти працюєш поза офісом, такі зустрічі вже стають окремою організованою активністю. Якщо в мене виникають якісь питання, я одразу кидаю запрошення на обговорення в робочий календар, тож зникає страх, що можу щось забути. Навіть якщо ви не бачите один одного вживу, спілкування онлайн настільки ж ефективне. 

anton remote work 1

Ось кілька порад для людей, які працюють дистанційно:

  • дотримуватись стандартного робочого ритму;
  • планувати своє спілкування та обов’язково вмикати відео зв’язок на зустрічах; 
  • організовувати частіші зустрічі з колегами – як для того щоб обговорити робочі питання і статус завдань, так і щоб просто побалакати про особисті справи;
  • розбивати робочий день на блоки та робити перерви;
  • відповідально ставитись до роботи і до свого часу – чим швидше ви виконаєте свою роботу, тим швидше зможете відпочити;
  • коли важко продовжувати, дозвольте собі переключитись на інший вид активності (прогулятись, пограти з дитиною) або просто змініть робоче місце. Тільки не включайте серіал чи відеогру – тоді значно важче повернутись до роботи.

Зараз класна можливість спробувати і зрозуміти – підходить тобі дистанційна робота чи ні. І коли всі знову повернуться в офіс, кожен зможе отримати з цього часу якісь важливі уроки для себе. 

“Працюючи з дому, дуже важливо не перепрацьовувати, бо можна легко вигоріти.”

 Олег, Tech Lead у N-iX

Минулого року 155 днів я провів у подорожах, працюючи дистанційно. Мені підходить такий ритм – вдається і продуктивно попрацювати, і відпочити, і нові місця відвідати. Я відповідально ставлюсь до своєї роботи і, завдяки тому, що замовник та N-iX мені довіряють, з роботою на відстані проблем не було. 

oleg zasadnyy remote work 2

У зв’язку з карантином, нам всім доводиться зараз працювати з дому. І деякі звички з мого досвіду дистанційної роботи мені з цим допомагають. Звідки б ти не працював, важливо мати сталий робочий режим. Наприклад, мій ранок виглядає так: о 8:30 піднімаюсь з ліжка, снідаю з кавою, читаю книжку і тоді приступаю до роботи. Через те, що я не витрачаю часу на добирання в офіс, можу собі дозволити почитати значно довше, ніж завжди.

Мій робочий час не змінився – з 11 ранку до 7 вечора. Коли я працюю, намагаюсь себе максимально ізолювати. Безпровідні навушники тут дуже допомагають 🙂 Також, ще коли подорожував, помітив, що стає складніше, коли в твоєму оточенні люди, які не працюють. Наприклад, на Балі я перебував з компанією друзів, які постійно працювали, що дуже допомагало зберігати концентрацію і робочий ритм. Так само і зараз – і моя дівчина, і я працюємо, тож максимально зосереджуємось на роботі в робочий час.

У моїй команді чудово налагоджена комунікація, тому дистанційний режим не створює ніяких проблем. Ми спілкуємось у Slack та за потреби зідзвонюємось. Як на мене, для ефективної колаборації набагато важливіше, щоб усі довіряли один одному і працювали приблизно в один час, а не в одному місці. 

Працюючи з дому, дуже важливо не перепрацьовувати, бо можна легко вигоріти. Для цього я раджу знаходити собі нові заняття. Наприклад, кожен робочий день я закінчую спортивним тренуванням. А після вечері берусь до своїх справ – починаю працювати над своїм додатком Jigger. 

oleg zasadnyy remote work 3

Загалом, робота з дому має певні недоліки (наприклад, холодильник поруч, до якого завжди тягнеться рука). Але є і багато плюсів – можна нарешті взятися за справи, які ти постійно відкладав.