1,000 офісів N-iX: Як залишатись близькими на відстані

У N-iX ми звикли до дистанційних зустрічей, обговорень та відеодзвінків. Постійне спілкування з клієнтами з усього світу та колегами з інших офісів навчило нас ефективно комунікувати на відстані. Однак, сучасні реалії – уже майже 2-місячна робота з дому та цілодобова соціальна ізоляція – є доволі незвичними та складними для багатьох із нас.

Попри відсутність колег за сусіднім столом, існує багато способів весело проводити час разом, обмінюватись досвідом та не відчувати себе ізольованими. Більше того, як ми у N-iX встигли помітити, такі активності об’єднуюсь нас ще дужче. Тож, ділимось ними із вами 🙂 

#N_iXathome flashmob

16 березня усі офіси N-iX перейшли на віддалену роботу. І відтоді стрічка новин у соцмережах наповнилась безліччю постів із хештегом #N_iXathome. Складається враження, що ми відвідали більше 100 домашніх офісів наших колег, побачили, що робиться на їхніх робочих столах та навіть познайомились з їхніми домашніми улюбленцями. 

Ярослав, Senior Software Engineer у N-iX, який і започаткував цей флешмоб, коментує:

“Коли ми усі перейшли на віддалену роботу, я зрозумів, що N-iX для мене – це не офіс, а спільнота людей. І стало дуже цікаво заглянути до домашніх офісів колег, дізнатися, як вони облаштували своє робоче місце та почерпнути ідеї та натхнення для облаштування свого. Дуже приємно, що стільки людей з різних відділів компанії підхопили флешмоб – ми побачили більше 100 постів з хештегом #N_iXathome.”

collage n-ix at home

N-iX Tech Meetups

Уже третій рік ми у N-iX проводимо N-iX Tech Talks and Meetups – серію регулярних лекцій та воркшопів від наших експертів. За цей час ми встигли обговорити близько 70 тем – від ефективного проектного менеджменту до конкретних технологій та технологічних рішень. Детальніше тут: Knowledge-sharing culture at N-iX: 98 meetups in 2 years.

За час карантину проект повністю перейшов у онлайн режим і став ще успішнішим. По-перше, події почали відбуватись ще частіше. Впродовж п’ятьох тижнів було проведено 7 зустрічей на такі теми як Performance & Metrics, Valuable soft skills for software engineers, Legacy code vs. Greenfield development, Employees motivation, Remote team management, Remote work and rest effective organisation, Team conflict management. По-друге, відвідуваність лекцій зросла вдвічі – за цей час їх відвідало 230 осіб. 

tech events and meetups

Aнатолій, Project Manager у N-iX, встиг провести 2 воркшопи за час карантину і ділиться враженнями:

“Від початку карантину невистачало спілкування в професійній сфері, хоч наради і віртуальні мітинги були, проте це інше. Мітапи, що проводяться в компанії, для мене дуже корисні з точки зору розширення професійних навичок. Також, ці мітапи дали змогу поділитися своїми знаннями та отримати відповіді на питання, які давно чекали на гарний, конструктивний діалог з експертами в цих областях.”

Architecture community meetings

У N-iX діє Architecture Associates Program – програма для розробників рівня Senior+, які планують стати архітектами. Учасники програми проходять відповідні тренінги, навчання, виконують розроблені для них завдання та проводять технічні лекції, де діляться своїми знаннями та досвідом. 

На період карантину, лекції від Architecture Associates відкриті для кожного в компанії. Усі бажаючі уже мали можливість дізнатись про Architecture at Code, Defining Architecture at a large automotive consulting firm, та Cloud Architecture Patterns.

Андрій, .NET Tech Lead у N-iX, коментує: 

“Я радий, що ми активно продовжуємо зустрічі Architecture Associates community у онлайн форматі. Ділитись досвідом та задавати питання з дому не створює ніяких труднощів. Ну і те, що лекції, які ми проводимо, зараз доступні для всіх бажаючих – класна можливість для будь-кого в компанії підточити своїх технічні навички. А ще, дуже цікаво подивитись на те, хто як виглядає та вдягається, працюючи з дому ;)”

N-iX remote parties

Як же без вечірніх посиденьок та розмов про життя? Їх ніхто не відміняв, і онлайн канали комунікації нам тут у поміч. Команди організовують ранкові кавоперерви, вечірні зустрічі, святкування днів народжень та річниць у компанії.

А також, щосуботи кожен у N-iX має можливість долучитись до N-iX Remote party та поспілкуватись зі своїми колегами з різних відділів та команд. 

Катя, Front-end Architect у N-iX, одна з ініціаторок цих зустрічей, розповідає:

“Коли вся компанія перейшла на ремоут, я дуже гостро відчула, наскільки мені бракує спілкування з колегами за межами проекту. Несподівано для себе відкрила, наскільки багато встигаєш обговорити за кавою чи обідом, і наскільки ця, здавалося б, непомітна комунікація доповнює робоче життя. Наші неформальні онлайн-зустрічі дають змогу хоча б раз на тиждень побачити всіх тих, з ким зазвичай перетинаєшся в офісі, поділитися новинами, побалакати “ні про що” та посміятися разом. Також, такі зустрічі дають відчуття, що N-iX як компанія все одно разом, незважаючи на обставини.”

N-iX online сhess tournament

Для усіх, хто цікавиться грою у шахи, з’явилась можливість взяти участь у шаховому турнірі та зустрітись у інтелектуальному двобої із своїми колегами. Ідейним натхненником даної ініціативи став Назар, Test Automation Engineer у N-iX. Хлопець обожнює грати в шахи, тож звернувся з ідеєю організувати шаховий турнір серед N-iXівців. Кожен у компанії мав можливість долучитись до турніру, який триває 2 тижні та складається із 7 раундів. А по закінченню битви, переможці отримають приємні подарунки 🙂

“Це хороший шанс спробувати свої сили та можливість познайшомитись з новими людьми. Загалом зареєструвалось 28 людей, тож надіюсь усім учасникам сподобається такий формат, та кожен отримає задоволення від гри”, – коментує Назар.