Майбутнє роботи у N-iX: Як ми трансформуємо офіси та запускаємо хаби у нових містах

2020 рік вніс кардинальні зміни у те, як ми працюємо. Глобальний перехід на роботу з дому на диво приніс і позитивні моменти – як от більше гнучкості та кращий баланс між роботою та особистим життям.

Численні опитування показують, що людям подобається працювати віддалено, і вони хочуть мати таку можливість, навіть коли можна буде повністю повертатись в офіси. Згідно з нашим внутрішнім опитуванням у N-iX, майже 16% працівників хотіли б продовжувати працювати повністю з дому, тоді як 65% бажають поєднувати віддалену та офісну роботу.

Внутрішнє опитування N-iX стосовно формату роботи

Майбутнє роботи в N-iX

Як і багато компаній по всьому світу, ми з обережністю робимо будь-які радикальні зміни. Однак, тепер уже очевидно, що колишній світ роботи застарів, і нам потрібно працювати над створенням нового, кращого. Крім того, ми розуміємо, що нашим працівникам потрібні чіткість і розуміння, куди і як ми далі рухаємось. Тому ми вирішили трансформувати наш офіс, процеси та політики та додати ще більше гнучкості у те, як ми працюємо. Які ключові зміни ми запроваджуємо?

  • N-iX відкриває вакансії для віддаленої роботи у багатьох українських містах , починаючи з Дніпра, Вінниці та Запоріжжя;
  • Наша ціль – побудувати хаби N-iX по всій Україні, об’єднавши наші спільноти в містах, де компанія представлена. Наше бачення на майбутнє – мати по одному поверху офісних приміщень у п’яти містах замість п’яти поверхів в одному місті;
  • N-iX пропонує практично усім своїм працівникам можливість вибору між офісною (office-based), гнучкою (flexible) та повністю віддаленою (fully remote) робочими моделями. До того ж вони можуть перейти на інший режим, коли їм потрібно;
  • Офіси N-iX перетворюються на простори команд (shared team spaces) , де команди можуть зустрічатись та працювати разом;

Простори команд у N-iX: трансформація офісу для ефективного поєднання віддаленої та офісної роботи

У червні компанія N-iX відкрила свої офіси із завантаженням до 30%, щоб забезпечити соціальну дистанцію та безпеку своїх співробітників. Однак лише близько 15% наших працівників знову почали працювати з офісу , тож, стало зрозуміло, що люди не поспішають повертатися до старого способу роботи.

З іншого боку, проведене опитування задоволеності співробітників (Employee Satisfaction Survey)  показало, що багато працівників сумують за особистим спілкуванням та неформальними балачками на кухні. Дослідження зі всього світу виявляють те саме – люди сумують за офісом, спілкуванням з колегами, але не хочуть повертатися до офісу на повний робочий день.

Ми працювали над офісною моделлю, яка б підходила усім , дозволяла компанії уникати зайвих витрат на інфраструктуру, але забезпечувала фахівців безпечним простором для особистих зустрічей, спілкування та співпраці. Ми протестували формат “зон вільних столів” (Hot Desk Areas) та відкинули ідею перетворення офісів у коворкінги.

Натомість ми вирішили створити простори для команд (Shared Team Spaces), які забезпечують необхідний рівень гнучкості та безпечне робоче середовище, а також  допоможуть нам зберегти унікальну культуру компанії. Тож, у кожної команди N-iX все ще є власний затишний та мотиваційний робочий простір, який вони трансформують залежно від того, хто скільки часу проводить в офісі.

Переосмислення робочого місця: офісна, гнучка та віддалена робота

Як і зараз, кожна команда в N-iX матиме власний робочий простір для співпраці. І кожен працівник N-iX може вибрати той формат роботи, який підходить саме їм :

  • офісний (office-based) – особистий робочий стіл забезпечується, якщо працівник відвідує офіс більш як 4 рази на тиждень;
  • гнучкий (flexible) – працівники бронюють стіл у просторі їхньої команди, якщо відвідують офісні приміщення 3 і менше разів на тиждень;
  • повністю віддалений (fully remote) – колеги працюють віддалено і використовують спільний простір у разі потреби (для обміну знаннями, спілкування з командою, відряджень тощо).

Кожен працівник N-iX завжди має можливість перейти на іншу модель і вибрати відповідний формат роботи. Очевидно, що перехід на офісний формат займає більше часу, ніж на віддалений, адже в цьому випадку нам потрібно організувати персональний стіл та відповідну інфраструктуру.

Ми тестуємо цей новий робочий формат з кількома командами з середини серпня і плануємо поступово ввести його у всій компанії до кінця року.

Віддалений рекрутинг: Нові хаби N-iX в Україні

Наші кандидати також очікують більшої гнучкості, тому ми переосмислюємо свої стратегії із залучення нових співробітників, щоб знайти найкращих людей на ринку, який з кожним роком стає все гарячішим. 

До цього майже усі наші вакансії були відкриті у двох містах, де ми маємо фізичні осередки – Львові та Києві. Однак зараз ми бачимо великий потенціал в інших українських містах, таких як Дніпро, Вінниця та Запоріжжя . Тож, ми розпочали кампанії віддаленого набору персоналу. Це дозволить нам розширити наші рекрутингові можливості, швидше рости та зміцнювати нашу команду найсильнішими талантами, де б вони не знаходились.

  • Хаби N-iX по Україні

Ми плануємо поступово розвивати N-iX спільноти в цих локаціях і створювати там соціальні хаби для наших працівників. Такі хаби можуть нести за собою створення  фізичних осередків, як-от приміщення для коворкінгу, “зони вільних столів” або власні офіси із просторами для команд, такі як у Львові та Києві. Таким чином, ми перетворюємо наші офіси на певні фабрики ідей, де команди об’єднуються для створення інноваційних рішень, співпраці та спілкування.

  • Переваги для наших віддалених працівників

Наші віддалені працівники стануть невід’ємною частиною N-iX і зможуть скористатись усіма перевагами, які пропонує компанія, включаючи HR та менеджмент-підтримку, усе необхідне технічне та програмне забезпечення, медичне страхування, відшкодування витрат на навчання, доступ до інструментів професійного розвитку у компанії і т.ін.

  • Інтеграція та спілкування

Ефективна віддалена робота вимагає відповідних “м’яких” навичок, таких як орієнтованість на результат, самомотивація та ефективне спілкування. Тому ми очікуємо високий рівень цих вмінь під час прийняття на роботу та оцінюємо готовність кандидатів до віддаленої роботи.

Спілкування, гнучкість та довіра перед усім

Як компанія, ми прагнемо розкривати таланти  наших співробітників, допомогти їм рости та реалізовувати свій потенціал, де б вони не знаходились. Цього року ми переосмислили багато наших процесів, політик та стратегій. Але ми завжди були гнучкою компанією, яка керується підприємницьким духом, відчуттям відповідальності та готовністю до змін.

Уже точно зрозуміло, що формат роботи буде змінюватись, тож ми приймаємо цю нову реальність, стаємо ще гнучкішою компанією та знаходимо нові шляхи для співпраці та побудови міцних стосунків у N-iX. Ми віримо, що довіра, відкрите спілкування та наша готовність адаптуватися до нових умов роблять нас готовими до майбутнього.


By Pavlo Deshchynskyi,
N-iX Chief Operating Officer

Хочете приєднатися до нас? Наші численні можливості віддаленої роботи чекають на вас!